• VIDEO: Hořící auto v tunelu zkusil řidič uhasit, ale vyhnaly ho plameny

  17. 4. 2019 12:54:00iDNES.cz
  Technická správa komunikací zveřejnila video z požáru auta v tunelu Mrázovka, ke kterému vyjeli pražští hasiči v pondělí okolo poledne. Záznam zachycuje řidiče, který se marně pokoušel bojovat s plameny šlehajícími z motoru vozu.Další články k tématu:V tunelu Mrázovka shořelo auto, oheň poškodil i zabezpečovací systémy
 • Dým, evakuace, traumaplán. Na pražském letišti trénují havárii letadla

  17. 4. 2019 12:51:00iDNES.cz
  Z letadla, které je plné lidí, se line kouř. Na plochu se okamžitě sjíždějí hasiči i sanitky, na místo míří vojenský vrtulník. Na Letišti Václava Havla zkoušejí, jak by zvládli případnou havárii letadla. Celý zásah můžete sledovat na iDNES.cz živě.Další články k tématu:Hasiči, záchranka i policie budou v metru nacvičovat na útok teroristůVIDEO: Hořící vraky aut simulovaly zřícené letadlo se spoustou raněnýchVIDEO: Záchranáři cvičili zásah při nehodě náklaďáku, který vjel do davuNěco nám tu tiká, hlásili piloti a nouzově přistáli v RuzyniOpilí cestující útočili v Ruzyni na posádku letadla, do Říma neodletěli
 • Nedostal výplatu. Jihokorejec zapálil dům a vybíhající sousedy ubodal nožem

  17. 4. 2019 12:34:00iDNES.cz
  Muž v Jižní Koreji založil požár v domě, kde bydlel. Sousedy, kteří vybíhali v panice, pak jednoho po druhém zabíjel nožem. Celkem zabil pět lidí, včetně 12leté dívky, a dalších 13 jich zranil. Řada z nich je v kritickém stavu. Policie v městě Džindžu již zadržela 42letého podezřelého, na kterého musela při zákroku použít taser.Další články k tématu:Útočník ve varšavské farnosti ubodal staršího muže, zranil i knězeŽije v utajení. Kdysi ubil k smrti dvouleté dítě, nyní se sám obává o životÚtočník pobodal dalšího polského starostu, policie po pachateli pátráProč se naše děti navzájem vraždí? Británie hledá vysvětlení útoků nožiZapíchnu ho, křičel muž u soudu. Útočníka na mešity obvinili z vraždy
 • Dárci slíbili na opravu Notre-Dame téměř miliardu eur. Vyšetřovatelé dovnitř zatím nesmějí

  17. 4. 2019 11:17:29ČT 24
  Hodnota přislíbených darů na rekonstrukci pařížské katedrály Notre-Dame, kterou v pondělí poničil požár, dosáhla téměř miliardy eur (25,7 miliardy korun). Uvedl to francouzský novinář a moderátor Stéphane Bern, který se ve svých rozhlasových a televizních pořadech věnuje francouzské historii a památkám. Vyšetřovatelé zatím nemají kvůli bezpečnosti přístup dovnitř katedrály a potrvá týdny a možná i měsíce, než bude jasné, jak velké škody oheň uvnitř napáchal, napsal francouzský deník Le Figaro.
 • Požárem v Notre-Dame se zabývá 50 vyšetřovatelů, dovnitř nesmějí

  17. 4. 2019 10:41:00iDNES.cz
  Pondělním požárem pařížské katedrály Notre-Dame se zabývá pět desítek policejních vyšetřovatelů. V pondělí vyslechli na 30 svědků, především dělníky, kteří pracovali na opravách chrámu, a pracovníky ostrahy. Další výslechy jsou v plánu ve středu. Policisté ale zatím nemají kvůli bezpečnosti přístup dovnitř památky.Další články k tématu:Oslavující muslimové a boží znamení. Lži a pověry kolem požáru v Notre-DameOBRAZEM: Zkáza, beznaděj i velká odvaha. Notre-Dame během ničivého požáruAutomat YouTubu vyhodnotil některé zprávy o požáru Notre-Dame jako falešnéNa opravu Notre-Dame se sešly stovky milionů eur. Pomoc slibuje i ČeskoVIDEO: Pád věže a zpěv. Nejsilnější momenty z požáru Notre-Dame
 • Odborníci se bojí o konstrukci chrámu Notre-Dame

  17. 4. 2019 10:22:02Novinky.cz
  Obnovit pařížskou katedrálu Notre-Dame do pěti let, jak chce francouzský prezident Emmanuel Macron, nepovažuje část odborné veřejnosti za realizovatelný. Stavební skvost se po ničivém požáru podaří opravit, ale bude to trvat nejspíš déle, shodují se historici umění. Odborníkům dělá starosti konstrukce chrámu a narušení kamene vysokými teplotami a prudkým zchlazením vodou při hašení.
 • Odborníci se bojí o konstrukci Notre-Dame, použitý vápenec je měkký

  17. 4. 2019 10:22:02Novinky.cz
  Obnovení pařížské katedrály Notre-Dame do pěti let, jak chce francouzský prezident Emmanuel Macron, nepovažuje část odborné veřejnosti za realizovatelné. Stavební skvost se po ničivém požáru podaří opravit, ale bude to trvat nejspíš déle, shodují se historici umění. Odborníkům dělá starosti konstrukce chrámu a narušení kamene vysokými teplotami a prudkým zchlazením vodou při hašení.
 • Štěstí v neštěstí. Umělecké skvosty Notre-Dame se zachránily

  17. 4. 2019 08:53:01Novinky.cz
  Jako štěstí v neštěstí hodnotí odborníci situaci po ničivém požáru, který v pondělí zachvátil pařížskou katedrálu Notre-Dame. První zprávy potvrzují, že plameny nezničily mnohé umělecké skvosty, jako například tři rozety ze 13. století - kruhová okna s vitrážemi, které představují květy ráje či obří pozlacený kříž na hlavním oltáři, píše agentura AFP a server deníku Süddeutsche Zeitung.
 • Čidla a hasicí přístroje. Jak je před ohněm chráněna katedrála sv. Víta?

  17. 4. 2019 08:23:00Deník.cz
  Do údržby a rekonstrukce katedrály svatého Víta včetně její ochrany před požáry investuje Kancelář prezidenta republiky asi 20 milionů korun ročně. Protipožární ochrana gotické památky za tři roky stála deset milionů korun. Uvedl to prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Prezident Miloš Zeman svému francouzskému protějšku v dopise nabídl pomoc restaurátorských dílen Pražského hradu při rekonstrukci pařížské katedrály Notre-Dame, kterou zasáhl ničivý požár.
 • U Strančic narazilo auto do mostu, řidič nehodu nepřežil

  17. 4. 2019 08:07:01Novinky.cz
  U Strančic nedaleko Prahy dnes ráno narazilo osobní auto do mostního pilíře. Řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.
« 1 2 .. 152 153 154 155 156 157 158 159 160 .. 248 249 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska