• Státní zástupce znovu obžaloval muže, který opravoval komín vyhořelého Libušína

  14. 6. 2019 09:28:14ČT 24
  Za požár chaty Libušín na beskydských Pustevnách půjde znovu před soud muž z Karvinska. Podezřelý je ze zanedbání opravy komínových těles, hrozí mu až osm let vězení. Státní zástupce Jiří Sachr dnes ČT potvrdil, že na muže podal obžalobu. Poprvé to udělal už před dvěma lety, vsetínský soud tehdy věc ale policii vrátil k došetření.
 • Kraj zasáhly silné bouřky. Hasiči odčerpávali vodu, zakrývali rozbité st

  14. 6. 2019 08:40:00Deník.cz
  Zatopené sklepy a garáže, spadlé stromy i sesunuté svahy zaměstnávaly od čtvrtečního večera hasiče v Olomouckém kraji, kudy se přehnaly bouřky s přívalovými dešti i kroupami.
 • Voda a bláto zaplavily domy na Prostějovsku, vlaky na Vysočině nabírají zpoždění

  14. 6. 2019 08:15:02Novinky.cz
  Zaplavené sklepy a přízemí domů vodou a blátem, rozvodněné menší říčky a popadané stromy. Tak vypadá situace v Olomouckém kraji, kterým se prohnaly ve čtvrtek večer silné bouřky. Hasiči do pátečních sedmi hodin ráno mají za sebou 144 výjezdů. Bouřky a přívalové deště zaměstnávaly hasiče také na jihu Moravy a na Vysočině. Vítr tam trhal střechy domů a popadané stromy komplikují železniční dopravu.
 • Ulice pod vodou i sesuvy půdy! Česko sčítá škody po bouřkách

  14. 6. 2019 07:17:00TN.CZ
  Zatopené ulice, zaplavené domy i sklepy, poškozené auta, sesuvy půdy a polámané stromy. To vše a mnoho dalších věcí zvládly napáchat bouřky, které se ve čtvrtek přehnaly přes východ republiky. Jen olomoučtí hasiči vyjížděli 144krát, situace byla obtížná i v dalších krajích. Meteorologové varovali před velmi silnými bouřkami a jejich obavy se naneštěstí naplnily. Už ve čtvrtek kolem druhé hodiny se objevily první bouřky na Jesenicku a velmi rychle postupovaly do širokého okolí. Nejhůře byl
 • Silné bouřky zasáhly Olomoucko, přívalové deště zatopily silnice i sklepy

  13. 6. 2019 22:24:01Novinky.cz
  V Tvorovicích na Prostějovsku přívalové deště ve čtvrtek večer zaplavily dolní část obce. Voda a bláto z polí zatopila podle starosty obce Jiřího Petrovského sklepy, průjezdy i obytné prostory zhruba desítky domů. Hasiči zasahují kvůli bouřkám doprovázenými silnými dešti po celém Olomouckém kraji, na kontě mají již více než 120 výjezdů, řekl před 22:00 mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.
 • Švýcaři vyprostili jeřábem turisty, jejichž auto strhl rozvodněný potok

  13. 6. 2019 21:11:00iDNES.cz
  Autojeřáb musel vyprostit dva Němce, jejichž dodávku strhl ve středu na jihovýchodě Švýcarska lijáky rozvodněný potok. Němcům se nic nestalo, o osudu jejich vozu média neinformují. V oblasti bylo evakuováno mnoho domů kvůli záplavám, které místní označil za nejhorší za desetiletí. Další články k tématu:VIDEO: Švýcarskou vesnicí se prohnala bahnitá povodeň, připomínala lávuV Rakousku a ve Švýcarsku zabíjely záplavyDramatické změny počasí ve Švýcarsku napáchaly obří škody
 • Silné bouřky se přesunuly na Moravu, hasiči v Olomouckém kraji hlásí 60 zásahů

  13. 6. 2019 21:10:03ČT 24
  Silné bouřky se během čtvrtka přesunuly na Moravu, aktuálně zaměstnávají hlavně hasiče v Olomouckém kraji, kteří mají kvůli bouřkám už 60 výjezdů. Největší problémy způsobily bouřky na Šumpersku. Během dne ale na východě republiky ještě pokračovaly tropické teploty a desítka stanic hlásí teplotní rekordy. Nejvýše vystoupala rtuť teploměru v Lučině u Frýdku-Místku, kde bylo 33,5 stupně Celsia.
 • Olomoucko zasáhly silné bouřky s krupobitím. V ulicích bylo vody po kotníky

  13. 6. 2019 20:47:00Deník.cz
  /FOTOGALERIE/ Prudké bouřky doprovázené krupobitím zasáhly ve čtvrtek 13. června odpoledne a večer Olomoucký kraj. Rozvodnily několik menších potoků, hasiči museli čerpat vodu ze sklepů.
 • Bouřky v Olomouckém kraji. V Hradčanech padaly několikacentimetrové kroupy

  13. 6. 2019 19:52:00iDNES.cz
  Zatopené sklepy i rozlité menší toky má na svědomí bouřka, která se v podvečer prohnala Olomouckým krajem. Zasáhla především Šumpersko, kde měli hasiči patnáct výjezdů. Podle meteorologů platí výstraha před velmi silnými bouřkami a přívalovými dešti především v Olomouckém kraji. Dále pak pro Jihomoravský, Zlínský a Moravskoslezský kraj. Zároveň i nadále v platnosti zůstává varování před vysokými teplotami na Moravě a ve Slezsku. Další články k tématu:Českem se přehnaly silné bouřky, v Milovicích a na Mělnicku padaly kroupyV sobotu bude až 35 stupňů, tropické teploty doprovodí bouřkyV Česku padaly teplotní rekordy, v Plzni naměřili 35,7 stupně Celsia
 • Na východě Česka udeřily bouřky s krupobitím! Přes sto zásahů hasičů

  13. 6. 2019 19:48:00TN.CZ
  Silné bouřky už dorazily i na východ Česka - zasáhly především Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Místy dokonce padaly i kroupy veliké až pět centimetrů. V Olomouckém kraji hasiči vyjížděli k více než stovce případů. V platnosti zůstává výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V předchozích dnech bouřilo především na západní polovině Česka, ve čtvrtek se však bouře přesunuly na Moravu a do Slezska. První bouřky se objevily už po druhé hodině odpoledne například na Jesenicku. Později
« 1 2 .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 .. 191 192 »

Redakce Hasičských novin

28. řijna 850
Nové Město nad Metují
549 01

Telefon:
491 474 150
774 862 150


E-mail:
hasicskenoviny@post.cz

Kontakt
Sledujte nás
na Facebooku
Hasiči s.r.o. Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska